Otevřít oči

9. června 2009 v 20:08 | Zebra |  Zebra filosofuje
Pod jedním svým článkem jsem našla komentář. Žádal, abych se podívala na čísi stránky a přečetla si článek o týrání zvířat. Pak jsem ho měla překopírovat na svůj blog. Neudělala jsem tak a komentář jsem smazala. Reklamy nepotřebuji (úvod v postranním sloupci by měl každého žadatele laskavě přesměrovat na článek reklamy, kde si mohou inzertovat dle potřeby). Článek byl na můj vkus příliš krátký, nezahrnoval vše co bych od nadpisu očekávala a bylo tam nasekáno spoustu chyb.
A tak jsem se rozhodla napsat na stejné téma vlastní a rozsáhlejší článek. Tady je.

Když se nám zdá špatný sen, otevřeme oči. Ale v realitě bohužel nemůžeme udělat stejné rozhodnutí. Uprostřed toho, pro co jsme se již rozhodli, není možné otevřít oči, zjistit, že se nám to zdálo a začít od začátku. Mnoho lidí si to však neuvědomuje. A netýká se to zdaleka jen zvířat. Týká se to tolika věcí, že i kdybych je uměla všechny shrnout v hlavě a přesunout do počítače, stejně by to nikoho nebavilo číst. Řekl by si, že se ho to netýká a utekl by do své ulity.
Ale na druhou stranu nesmíme opomíjet tolik věcí.
''Globální oteplování? No nic, já přece chci jezdit tímhle novým fárem a vytahovat se před holkama, vždyť vědci to nějak vyřeší.''
''Přispět na charitu? To si radši koupím něco novýho, ty děti jsou stejně zvyklý na málo věcí.''
A to samozřejmě není všechno.Nejedná se jen o naši lenost. Může tu být i zášť. Někdo se 'špatně narodí', a v zajetí předsudků společnosti žije omezeně celý život. V tomto směru jsou velmi nebezpeční extremisté, či xenofobní lidé.
Je toho mnoho, před čím zavíráme oči, přitom stačí tak málo. Jen trochu ubrat na svém pohodlí a přidat na něm jiným živočichům či zemi, na které žijeme. Stačí opravdu málo. Tři sta korun měsíčně není mnoho při současných platech, přesto častěji naše ruka přelétne od veřejné sbírky k něčemu na zub. Nebo méně jezdit autem a více hromadnou dopravou. Je to tak jednoduché, přesto nás něco brzdí. Je to nechuť. Nechuť pomoci dobré věci. Však ona si planeta pomůže sama, možná si někdy pomůže. Ale kdyby si měla pomoci, tak by musela zničit civilizaci. Ale to my nechceme. Nebo jsme už příliš zpohodlněli?!
...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.