Recenze >> Death Note

14. března 2010 v 16:30 | Zebra |  Anime
Pozn.: Protože jsem aktuálně postižena absolutní závislostí, ano, design je inspirován Death Notem a ano, budu vás tu mučit recenzí xD.


Japonsky: デスノート
Anglicky: Death Note
Česky: Zápisník smrti
Rok vydání: 2006-2007
Počet epizod: 37
Délka jednoho dílu: cca 25 minut
Autoři: Tsugumi Ohba (příběh)
---Takeshi Obata (manga)

-----------------------------------------------------------------


Hlavním hrdinou příběhu je Light Yagami, sedmnáctiletý student střední školy. Je zhnusený současným světem, podle jeho vlastních slov prohnilým a plným zločinu. A jako naschvál, právě on jednoho dne najde na školním dvoře černý zápisník, nadepsaný 'Death Note', který úmyslně do světa lidí upustil znuděný Shinigami (Bůh smrti) Ryuk.

Light nejdříve nevěří tomu, co se v zápisníku píše: že osoba, jejíž jméno je v něm zapsáno, do čtyřiceti sekund zemře. Ale potom, co se mu podaří zabít zločince, kterého viděl v televizi, získá novou jistotu. Drží v rukou nástroj, díky kterému může zničit zlo a stát se tak Bohem Nového světa, jakési Utopie. A tak začně s realizací svého snu a zločinci začnou umírat jeden po druhém.
Po nějaké době si toho už samozřejmě veřejnost všimne. Ví, že to nemůže být jen náhoda.
Tajemného zabijáka, tedy Lighta, nazvou Kirou, což je odvozené od anglického "killer".
Po internetu se tento nový fenomén rychle rozšíří a ani policie už nemůže předstírat apatii. Zabití je zločin, ať už je to k dobru, či ne. Pro vyšetřovatele je Kira vlastně také zločinec s dětinským pohledem na svět a zlo.

Kira se stane tak významným, že se o případ začne zajímat i L - detektiv, který zatím vyřešil všechny záhadné a neuzavřené případy na světě. A protože jak Kira, tak L jsou oba geniální, začne velice zajímavá "hra" - o to, kdo koho chytí dřív. Vyhrát může jen jeden. A každý z nich má svůj pohled na spravedlnost.
Pokud si myslíte, že toto anime je předvídatelné, že dokážete uhádnout děj dopředu a vítězně si řeknete: "Jo takhle...", máte mylnou představu. Zde umírá jedna hlavní postava za druhou, závod neúprosně vyřazuje ze hry ty, kteří neuchrání svou identitu.

A co si o tomto anime myslím já? Že by ho měl vidět každý, kdo má o anime alespoň minimální zájem. Celý příběh je skvěle strukturovaný, a i když se divák dívá na případ z pohledů obou 'hráčů', stejně se cítí, jako kdyby byl vždy o krok pozadu. Hudba, úžasně vykreslené hlavní i vedlejší charaktery, příjemná animace a dokonce dobrý český dabing vás určitě strhnou do víru děje, který vás jistě bude fascinovat ještě dlouho po tom, co tenhle kousek dokoukáte. Já se toto nebojím prohlašovat za nejlepší anime vůbec, tak proč to nezkusit ;)

Důležité info:

Manga:

- Anglicky (online): tady

- Česky (ke stažení): tady

Anime:

- Online: tady

Fan:


- fanfiction.net -> v češtině i angličtině

- a další....

Tak, snad jsem vás navnadila a vy shlédnete Death Note se stejným zápalem, jako já ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendee Vendee | Web | 14. března 2010 v 16:41 | Reagovat

Sakra, a já si pořád říkala, co to je Death Note (je to skoro všude na internetu)....Díky za konečné ujasnění, to víš, jsem trochu pozadu :-D

2 Vendee Vendee | Web | 14. března 2010 v 17:15 | Reagovat

Eh, díky, taky nemám ráda ty blikající "blogísky"....Promiň, že se ptám, ale proč zrovna zebra? :-)

3 Vendee Vendee | Web | 14. března 2010 v 17:54 | Reagovat

Tak to jo, já jsem zase ujetá na tučňáky, ale to skoro nikdo neví :-D

4 maceta maceta | Web | 14. března 2010 v 19:53 | Reagovat

jasně. jsem zpět (stará dobrá Mačeta) :) tak po tom, co jsem si tohle přečetla, konečně vím, co tím Death Note a Manga a podobný věci, ve kterých se nevyznám, myslíš :-D see you later aligator ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.