Recenze >> Ouran High School Host Club

23. dubna 2010 v 23:59 | Zebra |  Anime
Tak, po dlouhé době opět recenze. A tentokrát na komedii, u které budete potřebovat hodně pevnou židli (abyste z ní nespadli) a hodně odolný počítač (pokud ho poprskáte smíchy). Tak, recenzi zdar, více pod perexem!
Příběh:

"Soukromá akademie Ouran se vyznačuje zaprvé: prestiží rodin, a zadruhé: bohatstvím. A zámožní lidé mají spoustu volného času. Proto tedy náš Ouranský Klub Hostitelů, tito pohlední mladí muži, věnují svůj čas a poskytují pohostinnost těmto rozkošným dámám, rovněž majícím čas... a vydělávají na nich. Je to elegantní hra, specifická pro tuto superbohatou školu..."

Ano, to je Ouran. Místo, kde jsou napěchované děti těch nejbohatších podnikatelů, lékárníků, bankéřů, mafiánů, armádních velitelů a spousty dalších významných osob.
Místo, kam se dostanou buď ti, co mají to štěstí a narodí se do vrchní společenské vrstvy, nebo ti, co sice takové finanční zajištění nemají, ale jsou schopni ušprtat se do úmoru. Překvapivě, z té druhé kategorie je tam všeho všudy jeden student.
A je to poznat. Vždyť je to to zvláštní individuum, pohybující se po akademii ve vytahaném svetru, předpotopních brýlích a s rozcuchanými vlasy. Ano, to je Haruhi Fujioka, speciální student, "hrdina".
Haruhi tedy hledá vhodné místo pro učení. Protože ve všech čtyřech knihovnách je příliš rušno, musí se poohlédnout jinde. Za chvíli nato má opravdu pocit, že ono místo našla (ano, je to dívka), což je bohužel / naštěstí jen zdání. Vejde totiž do na první pohled klidné Třetí Hudební Učebny, přímo do sídliště populárního Ouranského Hostitelského Klubu. A tahle náhoda se jí stane osudnou...
Členové onoho Klubu si totiž myslí, že Haruhi je gay a do Klubu přišel cíleně (kdo by taky řekl, že to holka je, že).  Zatímco Tamaki, zakladatel Hostitelského Klubu a tudíž jakýsi vůdce, který má nejradši, když mu ostatní říkají "King", nabízí Haruhi své služby (xD), ona zatím v zoufalém pokusu o útěk nechtíc rozbije vázu za osm milionů yenů. A tak je její osud zpečetěn.
Haruhi si tedy musí dluh odpracovat, takže Hostitelé si neberou servítky a rovnou ji dosadí na post "psa" Hostitelského Klubu - tedy toho, kdo odnese tu nejšpinavější práci.
Po nějakém čase se ale Haruhi osvědčí, takže Hostitelský Klub se rozhodne přijmout ji mezi sebe jako rovnoprávného člena.
Teprve po nějaké době začne všem docházet, kdo ten/ta Haruhi vlastně je. Přirozeně na to poslední přijde Tamaki, a to jí ještě musí chytře vlézt do šatny, že.
Ale abychom neopomenuli další členy, v zásobě je ještě Ootori Kyouya, na první pohled vypočítavec a šedá eminence Klubu, potom Haninozuka Mitsuki, který je tak roztomilý, že nad tím zůstává rozum stát (a také nad tím, že je mistrem bojových umění...) a jeho "chůva" Morinozuka Takashi, zamlklý mistr v kendu. A jako bonus dvojčata Hitachiinové, Hikaru a Kaoru, kteří jsou velmi populární hlavně díky své "bratrské lásce", což může působit jako twincest, ale je to čistě záležitost bussinesová *devil smile*.
...

Ouran High School Host Club je komedie. Skoro nic zde nemůžete brát vážně, takřka vše se zakládá ať už na klišovitých vtipech (snad každý díl někdo uklouzne na banánové slupce), nebo na japonských pověstech a zvycích. Navíc, Haruhiny sarkastické poznámky, Tamakiho s prominutím blbost, Kyouyova vypočítavost a mnoho dalších faktorů vás u tohoto anime stoprocentně udrží.

Grafika:
Třikrát tleskám. Buď už jsem si natolik zvykla, nebo se kresba opravdu povedla, ale každopádně se mi líbí. Věřte mi, není nad Tamakiho chibi ksichtění xD Ale postupně se v anime budete smát každému z nich, a když měl Kyouya svůj Ďábelský pohled, smála jsem se na celý byt jako idiot xD

Hudba:
Opět chválím. Většinu soundtracku zabírá klavír, a řeknu vám, je to něco. Krásně podtrhuje onu lehce tuctovou atmosféru nechutně bohatých studentů akademie - zamilujete si ji.
Další plusem je opening. Na začátku se vám třeba nemusí líbit, ale věřte, že maximálně u třetího dílu si začáteční slůvka budete jen bezmocně prozpěvovat...

Ouran High School Host Club - Sakura kiss

a ending je taky super!

Shissou Ending Theme

Dabing:
Jsem nadmíru spokojená. Každý hlas se ke všem perfektně hodí, sice vás asi bude ze začátku zabíjet ječivý smích Renge (o té se dozvíte v příběhu o něco později), ale vaše uši brzy přivyknou.
Mimochodem, Tamakiho Suoha dabuje Miyano Mamoru, který mluvil třeba i Lighta Yagamiho z Death Notu.

Tak, snad jsem vás navnadila, snad se budete smát stejně jako já, snad si toto anime oblíbíte a snad se vám recenze líbila ^^

Kde shánět:
Anime: online tady
Manga: online tady
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendee Vendee | Web | 24. dubna 2010 v 13:44 | Reagovat

Musím se na to podívat, až skouknu ty další "manga-anime" věci.....jsem v tomhle strašně zaostalá.... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.