Nová úchylka spatřila světlo světa...

25. listopadu 2010 v 10:10 | Zebra |  Zebra - deníček ze ZOO
Nejdřív k těm úchylkám.
Víte, lidi o sobě rádi něco prohlašujou. Nejlíp to, co svorně tvrdí polovina internetu. Prostě to, co letí. Móda.

K nejčastějším prohlášením patří to, že jsou blázni, šílenci, magoři... prostě narušení jedinci.
Že jsou vlastně úplně normální je všem šumák.
Co maj pak dělat lidi jako já? Protože já se sice taky pyšním tím, že o sobě prohlašuju, jaký jsem blázen, ale mám k tomu několik pádných důvodů.
Třeba už to chování.
Všichni asi znáte čtyři základní typy osobností: cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik. U každého člověka by měl jeden převládat.
Takže já jsem buď blázen, šílenec, magor či něco podobného... nebo nejsem člověk. Záleží totiž na tom, v jakém období u mě co převládá. Znám chvíle, kdy se chovám jako sangvinik (teda... jestli jde můj šílený smích označit jako projev veselí. Snad jo.), vzápětí jeho místo převezmě flegmatik (děsivý je, když se ty dva stavy střídají v intervalech zhruba jedné minuty :D), za chvíli přichází cholerik a po jeho výlevu se moje osobost uzavírá do skořápky melancholika.
Ale zdaleka nejhorší stavy jsou, když jsem ve stresu. To se to rozděluje do několika fází: sangvinik má pocit, že všechno zvládne, tak dělá, dělá, moří se. Vzápětí přichází šílený cholerik, ničí co může, šílí. Pak přichází zdánlivý flegmatik s děsivým sangvinicko-cholerickým smíchem. A pak už jen upadám do deprese, že nic nestihnu atd.
Prostě psycho. Ale neumím to v sobě potlačit a to mě děsí.

No, tak jsem si vylila dušičku (a zanadávala na lidi, kteří s vydávají za blázny a ti, kteří se jako blázni opravdu čas od času chovají, se cítí ublíženě. To je jako dělat reklamu na charitu v nejdražším oblečení a přitom říkat, jak bychom rádi přispěli, kdybychom na to ovšem měli, jestli chápete, jak to myslím).
Tak, hlavní důvod,proč to vůbec píšu... nepřekvapí. Nová úchylka, no a co?
Pro mě je to poměrně šok.
Asi totiž mám fetiš na hlasy. Jestli něco takové vůbec existuje. Jestli ne, tak jsem právě objevila Ameriku.
Abych byla konkrétnější, tak fetiš především (ne výlučně) na mužské hlasy. Japonské národnosti, samozřejmě. Protože jejich hlasy v sobě mají... něco. A nejen zpěváci. Hlavně seiyu (tzn. japonsky 'dabér', pokud si to myslím správně). Jistě, v Čechách máme taky některé dobré dabéry, třeba toho, kdy daboval Hercula Poirota (jen ten původní, ten nový dabér se k jeho osobnosti vůbec nehodil, jeho hlas neměl správný zvuk) a slečna Marplová (tam pro změnu vyměnili herečku... ta původní byla pro tu roli dokonalá). Co se týče angličtiny... nemám ji ráda. Nechápu, co na ni všichni maj. Dost lidí ji prohlašuje za nejlepší jazyk. Že nás ve škole učej sotva jednu setinu toho jazyka je očividně všem u p****e. Hlavně, že prohlašujou, jak nenáviděj češtinu. To jim uznám, až přestanou psát jako tupý hovada (áách, to se mi ulevilo). Němčinu... radši nekomentuju. Je to moc hrubej jazyk, nemá žádnej zvuk, melodii... ne,to není nic pro mě. Francouzština je hezká... ale na můj vkus příliš zvýrazńují slova, podobně jako Angličani.

Ale zase odbíhám.
Co se týče mého 'fetiše' - nevím, není to spíš závislot, obsese? Těžko říct.
Jednoduše řečeno, japonský hlasy jsou božský a já svojí imaginární (bohužel) katanou sejmu kohokoliv, kdo na ně pronese křivý slovo.

Abych tak uvedla osobnosti, jejichž hlas je sexy na nejvyšší možné úrovni (ano, i takhle se to projevuje :D), tady máte:

Mojí aktuální závislostí číslo jedna je hlas Hiroshiho Kamiyi (japonská jména tu uvádím po evropském způsobu). Nevím, jestli jsem ho už někdy slyšela v nějakém jiném anime, ale... to je jedno. Možná to je nějak spojené s tím, že zrovna sleduji anime Durarara!! (ヂュラララ!!) (to anime je geniální... až dokoukám, stoprocentně napíšu recenzi). V něm je jistý charakter, ke kterému je směřována moje (platonická) láska :D Nebudu to protahovat, je to Izaya Orihara. A jeho seiyu je fakt geniální. Dám sem pár písniček, ať ho taky slyšíte a propadnete mu :D
Jeho hlas je úžasnej... jemnej, tošku hlubší, ale zároveň... jak to popsat? Každopádně, k tomu charakteru v anime sedí dokonale.


Tohle jsem včera poslouchala snad dvacetkrát dokola...
Tady je dokonce takovej "sbor" z Durarary *-* Jak někdo prohlásil v komentářích pod videem:
"OMG, this is ear sex~<3" (to je citace! xD)
Holka, co ji tam můžete vidět na pozadí, je Luka Megurine (Vocaloid) a je to původně její píseň (teda myslím).
(Černovlasý kluk úplně vlevo je Izaya ^^)


Tady opět sólově (i když párkrát ho tam doplní další z Vocaloidů, Miku Hatsune).

Popojedem...Možná ho znáte, možná ne. Každopádně... je to úžasný Mamoru Miyano!!! *-* Daboval třeba Raita (Lighta) Yagamiho a Deaht Note, Death the Kida ze Soul Eatera, Tamakiho Suoa z Ouranu... a samozřejmě Kidu Masaomiho z Durarary (v tom druhém videu je hned napravo od Izayi).

A na scénu konečně přichází Jun Fukuyama ^^

Samozřejmě neměl jen tyhle 'role'.
(V čase 1:30-1:40 můžete vidět Durararu :))


Na Code Geass se určitě podívám... už kvůli seiyu hlavního hrdiny ^^


Něco z Bleache. Jun Fukuyama jako Yumichika Ayasegawa (vlevo nahoře, zpívá jako první), Ikkaku Madarame (vlevo dole), Zaraki Kenpachi (vpravo nahoře), Yachiru Kusajishi (asi poznáte :D). Seiyu znám zatím jen u Yumichiky, u těch ostatních nevím... ale ty hlasy jsou úžasný *-*

Ishida Uryu z Bleache alias Noriaki Sugiyama. Možná taky znáte... jo, dabuje Sasukeho z anime Naruto. Co se Sasana týče, nesnáším jeho charakter a idiotské chování... ale hlas má prostě dokonalý...
Samozřejmě, oblíbených seiyu a zpěváků mám daleko víc...


Co se týče ženských hlasů, jsem poměrně náročná. Ale řeba taková Fumiko Orikasa (př. Rukia z Bleache), jo, to je hlas.


Spolu s ní tu zpívá Kuchiki Byakuya (bráška :D) alias Ryotaro Okiayu.

Dále třeba Matsumoto Rangiku (seiyu neznám).

(Velikosti jejího výstřihu se nedivte. Jeto normální. Anebo Tite Kubo při kreslení mangy něco hulil?)

Těch hlasů je samozřejmě víc... jestli máte zájem, napište si o ně do komentáře a já jimi zásobuji další článek ;)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bohyně Bohyně | Web | 25. listopadu 2010 v 17:34 | Reagovat

Hustě ty xD ;-)

2 Taychi Taychi | Web | 28. listopadu 2010 v 23:01 | Reagovat

Rangiku je prostě Rangiku :D

3 Nakano Miharu Nakano Miharu | Web | 5. prosince 2010 v 10:50 | Reagovat

ahoj, ozývám se protože se chci zeptat, jestli máš ještě pořád zájem o ten beta-reading ;-) a jestli jo, tak bych poprosila o tvůj e-mail
zatím :-)

4 Zuuz Zuuz | Web | 20. prosince 2010 v 11:42 | Reagovat

Máš libovej blog !! :))
btw: nechceš se spřátelit?
http://zuziisek.blog.cz/
ale ted tam nic nemám,všechno sem smazala a začla od znova ;)). ozvi se u mě,čuus))

5 Zuuz Zuuz | Web | 20. prosince 2010 v 11:44 | Reagovat

Áá,promin :D já si nevšimla ty rubriky na reklamy..:D Promin,promin,promin.

6 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 23. února 2011 v 16:20 | Reagovat

super obrázky tady

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.