Jak se Zebra (zase) hrabala v šuplíku

18. března 2011 v 22:27 | Zebra |  Povídky
Před nějakou dobou (minimálně měsíc, spíš dva zpátky) nám učitelka zadala dost zvláštní úkol... měli jsme napsat fantasmagorickou povídku, obsahující postavy jako Carmen, Lohengrina, Aidu, toreadory, labutě... a personifikovanou Vltavu (fakt! xD). Zápletka měla obsahovat svatbu, pohřeb a triumfální pochod v libovolném pořadí.
Zajímavé, řekla jsem si.
Když jsem skončia s plácáním jedné věty přes druhou, přišlo mi to ještě zajímavější. Taková hovadinka, připomínající zážitek po požití LSD, to se jen tak nevidí.

Dnes jsem se zase tak trochu hrabala ve svém elektronickém šuplíku a řekla, si, proč to sem nedat... a nebojte, není to na délku ani půl stránky ve Wordu, takže nebudete trpět dlouho...
Toho rána, 10. 1. 2011 v 9 hodin a 11 minut Aida zemřela. Carmen, Lohengrina, Vltavu i všechny toreadory ta zpráva bolestně zasáhla. Dokonce i labutě z Labutího jezera ten den vypadalay nějak schlíple a odmítaly si brát drobečky, které jim turisté házeli po hrstech.
Vltava se sebrala jako první a navrhla, že by mohli vychládající tělo zakopat na nějakém významném místě, třeba na zahradě za domem. Od Carmen se ozval důrazný protest, a tak ještě toho dne dne nakráčeli v černých šatech do kostela (až na labutě, které se nechtěly převlékat), kde mohli u otevřené rakve dát poslední sbohem.
Další týdny probíhaly v pochmurné náladě. Labutě emigrovaly ze svého jezera a přepsaly své trvalé bydliště na nebohou Vltavu, která se jich už nezbavila (a co teprve ty davy turistů na Karlově mostě!).
Lohengin se tou dobou vzpamatovával ze smrti své družky Aidy v chápavé náruči Carmen, která mu ochotně suplovala kapesník.
A nakonec se ti dva rozhodli, že se vezmou. Lohengrin se Aidě v duchu omlouval, ale nakonec radost z příprav svatby překonala jeho starosti. Toreadoři šli za svědky, labutě za družičky a Vltava, hrdě bojující proti konzervativcům, se rozhodla ujmout se role oddávajícího. A tak, rok po Aidině smrti, se Lohengrin oženil znovu.
Přímo před kostelem se tehdy shromáždili turisté, odložili své fotoaparáty i tašky s kýčovitými suvenýry a uspořádali při té příležitosti triumfální pochod, neboť drtivou většinu z nich tvořili Carmenini skalní fanoušci.
A tak byli všichni spokojení. Carmen byla spokojená, Lohengrin byl spokojený, Vltava byla spokojená, toreadoři byli spokojení i labutě byly spokojené.
Jen ta Aida se asi obracela v hrobě.

.............................................
Čekám na vaše názory xDD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kimeo Kimeo | Web | 19. března 2011 v 0:02 | Reagovat

:D:D vážně zajímavé :D taky bych chtěla mít v češtině takové zajímavé domácí úkoly :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.