Zebra experimentuje

Stavba dokončena!

19. května 2010 v 20:10 | Zebra
Ano, je to tak. Stihla jsem to dokonce dříve, než jsem odhadovala.
A nebudu se tím tajit, jsem na sebe pyšná xD

  1. Přestavila jsem rubriky a přestěhovala autorské články, zároveň jsem vymazala ty zkopírované. To vše za doprovodu četných nadávek, protože internet na chalupě je rychlý asi jako retardovaný hlemýžď a to už je co říct.
  2. Předělala jsem design, což už jsem ostatně plánovala dávno. A byly to ještě větší nervy než u prvního bodu, protože nejdřív byl layout úplně rozházený, pak se vypnul počítač, minimálně třikrát vypadl internet a já jsem už měla pomalu chuť s tím praštit. Taky že jsem to dělala asi na pět etap... huh, nervy byly v kýblu, překupníci orgánů měli svátky.
  3. A nakonec, přizpůsobené menu. Mně osobně se líbí a konečně funguje, jak má.
Naštěstí mám teď díky maturitám na blog čas (a zejtra jen čtyři hodiny školy!), takže vše je, jak má být xD Akorát se musím naučit přivlastňovací jména na fráninu, ale to je přece hned, že :D
Takže zkusím něco napsat a snad z toho vyjde něco srozumitelného... uvidíme!

Zebra
aneb zombie, šílenec, lovná zvěř, pako a cholerik v pěti pruzích a na přechodu
(a taky umělec, ale asi si lehce zkresluji realitu xD)

Veledůležité oznámení, aneb zebroviny, jak je znáte dnes...

14. května 2010 v 16:21 | Zebra
... KONČÍ!

Ehm, abyste to špatně nepochopili - nehodlám tenhle blog rušit nebo opuštět *. Naopak, chci se mu ještě víc věnovat, ale v tom mi brání jedna věc - rubriky a vlastně už celý blog jsou nepoužitelné. Moje zájmy se změnily, vyrostla jsem, baví mě jiné věci. Ale do současných rubrik to prostě
nelze narvat tak, aniž by v tom vznikl totální chaos. A tak jsem se rozhodla, že to změním - aneb už se nebudu přizpůsobovat xD (asi znáte...).
Čili tenhle víkend a celý další týden (možná déle) tu bude "staveniště" - vymažu zkopírované články (svoji blbost jsem si připomněla už dost), úplně přestavím rubriky, změním design - a vůbec se pokusím dodat zebrovinám to, co mají mít. Onu lehkou 'černobílost', základní myšlenku tohoto blogu (jak si černobílou vyložíte, je na vás - dobré a špatné zážitky, moji černou stránku a tu bílou atd.).
Takže i když sem třeba přijdete po dobu "rekonstrukce" (POZOR, nebezpečí úrazu! xD), tak nic nečekejte. Články budou pouze "rubrikové" a "rozcestníkové" (pro podkategorie) a vlastně to tady nebude stát za podívanou.

Takže pro tuto dobu se s vámi loučím a doufám, že příště už to tady bude lepší! ^^

 Dělnice / zednice Zebra* na to jsem moc velká egoistka!

Co jsem to provedla?!

11. dubna 2010 v 9:22 | Zebra
Já... já jsem fakt idiot. Tady jsem viděla článek, kde autorka psala, že nenávidí soutěže typu SONB a bleskovky (jo, tak to jsme na stejné vlně), ale po nalezení jednoho komentáře se přihlásila. A mně to nedalo a udělala jsem to samé xD Čím to bylo? Možná soutěživostí. Nebo trochou egoismu a narcismu, který občas vybublá na povrch? Těžko říct. Když už, může to být celkem dobrá reklama. Teď je otázka, pro jaký typ lidí, že... Hmm, kašlu na to. Kašlu na komentáře typu "plsky, hlásni,"a uvidíme xD Stejně budu mít na konci nula hlasů. O to se sázím, a jestli to tak bude, dám si čokoládu. Už vidim, jak na mě čeká, hehe xD
Tak jsem to zkusila. Už jen čekat na výsledek... na mých nula hlasů... hmmm... nesnáším čekání...

Asi vezmu pistoli a půjdu se zastřelit do rybníka... jo, to je ono...!

Zebra, která zkouší, co vydržíEDIT: A sakra! xD Já si tu čokoládu fakt nedám. Někdo už pro mě hlasoval... no nic... Asi to nevíte, ale mám závislost na paprikách. A na spoustě dalšího ovoce a zeleniny, samozřejmě. To mi dobu půstu vynahradí. *ďábelský smích... a čemu se vlastně ďábelsky směju?!*

Facebook

16. března 2010 v 18:09 | Zebra
Huh, Facebook.
Tak už jsem tam taky. Teda, v jakém smyslu, že. Nemám tam žádné fotky, žádné informace, mail, který používám jen pro "pracovní" účely (takže pro registrace tohoto typu, pro komunikaci s lidmi z internetu atd.) a jsem tam pod falešným jménem.
Netuším, jak mě to napadlo, ale naťukala jsem:

Zita Vokolková

drsný, co? xDD

Bulim, bulim....

14. února 2010 v 22:25 | Zebra
... jak malý děcko. A víte proč? Protože jsem byla tak pitomá, a pustila si ty nejsmutnější písničky z anime. Jako naschvál jsem měla ztrovna rozepsanej díl jedný parodie. A teď je veškerá inspirace pryč. Mám depresi. A najednou mě napadlo - zeptám se vás, kteří jsou tak hodní a ze soucitu si přečetli aspoň řádek z tohoto blogu, jaká smutná písnička z anime se vám nejvíc líbí. Sakra, sotva vidim na monitor přes tu slanou vodu v očích...

1.
Anime: Elfen lied
Píseń: Lilium
Info: Here
Můj názor: Nějakým způsobem mě vždycky dostane. Je to díky té... západnosti? Každopádně nádherný, úžasný opening skvělého anime...


2.
Anime: Naruto
Píseň: Sadness and sorrow
Info: Here
Můj názor: Myslím, že není moc co dodat. Hodně lidí tohle považuje za úplně nejlepší soundtrack z Naruta. U ní brečím vždycky, nemůžu si pomoct... je dokonalá.
3.
Anime: Naruto Shippuuden
Píseň: Hakubo
Info: Here
Můj názor: U Shippuudenu se přešlo k podle mě úplně odlišnému stylu hraní. Podle mě je tu víc cítit ta... asijskost. Patří mezi můj TOP.


4.
Anime: Death note
Píseň: Nějak to nedokážu najít, prostě 3. ending...
Info: Here
Můj názor: Tahle je smutná jak pro koho. Je to poslední ending tohoto anime, hraný jen jednou u 37 dílu. Protože Death Note je podle mého mínění jedno z nej anime vůbec, nechalo to ve mně silný dojem, což byl pravděpodobně účel. Nevim proč, taky ukápla slza. Možná i proto, že se ta epizoda jmenovala New World...?


5.
Anime: Bleach
Píseň: Never meant to belong
Info: Here
Můj názor: Jednoduchá melodie, u který se obvykle ukazuje minulost postav. Je pravda, že při tom mi i těch největších záporáků začíná bejt líto... a přitom je tam cítit i naděje.


6.
Anime: Chobits
Píseň: Chi's song
Info: Here
Můj názor: Kdo viděl toto anime, pochopí. Láska mezi "robotem" a člověkem nemusí skončit vždy jen tragicky...


7.
Anime: Vampire Knight
Píseň: Forbidden Act
Info: Here
Můj názor: Příjemná písnička, tak trochu hrající na city. Nevím proč, ale vždycky mě nutí filosofovat...

Překladač Google: pomocník nebo zabiják?

3. ledna 2010 v 11:10 | Zebra
Název článku může být dost zavádějící. Ale, v jistém smyslu, je to pravda. Od nějaké doby mi dělá pomocníka při francouzštině, když si zkouším, jestli je to, co píšu, napsané správně. Jindy mi usnadňuje práci, dnes se teda ale fakt vyznamenal. Jen se podívejte:

Překládaný text:
Poblíž mého domu je veřejná knihovna, kde si často půjčuji knihy. Nedaleko je také ovoce a zelenina, kde si kupuji čokoládu. V metru je knihkupectví, kam často chodím s matkou. Dole v ulici je papírnictví a tabák, obchody, kam také často chodím.

A Google si to přeložil po svém:
Près de ma maison est une bibliothèque publique, où je prête souvent des livres. A proximité se trouve aussi le fruit et légumes, où je vais vous acheter du chocolat. Le mètre est une librairie, où vous allez souvent avec sa mère. Down the Street est la papeterie et des magasins de tabac, où vous allez souvent.

A já to pro kontrolu vždy přeložím ještě jednou (a obvykle vyjde nějaká vtipná kravina):
V blízkosti mého domu,je veřejné knihovny, kde jsem často půjčovat knihy. Nedaleko je také ovoce a zeleninu, kam jdu si koupit čokoládu. Metr je knihkupectví, kde budete často s jeho matkou. Down Street je papírnictví a tabáku, obchod, kde jste, kam často jezdíte.

Tak, to je vše. Doporučuji pro odreagování po perném dni xD

Sayonara
Zebra z Googlu šílená

... a tak Zebra objevila Ameriku...

27. prosince 2009 v 18:51 | Zebra
Konečně se mi dneska podařilo stáhnout brushe, takže jsem je holt musela vyzkoušet. Prapodivný výsledek vizte výše. Ale jsem na sebe pyšná xD Taky jsem zkusila vylepšit menu, no, uvidíme...
Tady ještě uvádím zdroj brushů: www.swonalle.cz

Líbí se vám ta zpatlanina?
Zebra

Co nikdy nedostanu k Vánocům...

25. prosince 2009 v 18:20 | Zebra
Tak, na blogu je opět soutěž a já se jako správný šílenec musím přihlásit ^^
Tady to je:

K Vánocům bych pravděpodobně nikdy nedostala zvíře. Jo, přála jsem si ho, jedno mám (a už asi bohužel dlouho mít nebudu), ale například štěně pod stromeček? To je asi stejně pravděpodobné jako to, že se jednou ubytuju na Marsu, tedy velmi málo. Konec šmitec, nic víc mě k tomu nenapadá :)

Uf, hotovo. Trochu jsem potrápila šedou kůru mozkovou a vyšla kravina.

Zebra plánuje a svět se hroutí/třese/bortí...

11. prosince 2009 v 18:44 | Zebra
Takže, začala jsem plánovat nové (VELKÉ) věci! Jsem plná nadšení, odhodlaná s tímhle začít... takže musím být pořádně zhulená xD (čokoládou a Mikulášskou nadílkou, pro ty, co nepochopili...).
Zde to je (Zebra štěstím shinuje [:šajnuje:] => září, svítí, světélkuje, pableskuje atp. xD)

Budu se snažit dělat víc vlastních věcí - obrázky, vlastní články - žádné kopírování, to u mě nečekejte, naopak, pokud vy si budete chtít kopírovat ode mě, musíte se zdrojem nebo ikonkou,kterou si zanedlouho vyrobím. Jinak budu zlá, muhahaha xD

Chyba, Zebro

5. prosince 2009 v 10:03 | Zebra
Tak, ehm... rozhodla jsem se, že se do té blogové soutěže taky přihlásím. Za ten tablet to stojí (here). Sice můj návrh není vůbec (vůbec, vůbec, vůbec) dobrý, ale na své poměry jsem spokojená. S GIMPem holt ještě tolik neumím a brushe mi nejdou stáhnout. Ach jo, vzdávám to. Tady je:

Už mě to přestalo bavit...

29. listopadu 2009 v 16:29 | Zebra
Možná jste si všimli, jak se po internetu neustále množí prznitelé češtiny. Někdy je to neúmyslné, uznávám, někteří lidé trpí dysgrafií a já nevím čím. Jenže pak tu jsou ti, kteří píšou nějak ThAkHlE, nebo nemají znalosti, které má mít dítě v páté třídě. Vyjmenovaná slova, mě/mně, neschopnost napsat smysluplnou větu a jako třešnička na dortu, v jednom fóru na internetu jsem viděla, že někdo napsal "To musíte mít pořádnej uzlíček nervů" místo "pořádný nervy". To mě dostalo xD

Jestli dovolíte, ještě trochu to rozvedu:

1. Vyjmenovaná slova. Tohle už by měl znát každý, přesto se dennodenně setkávám s pravým opakem... třeba takové být/bít, v tom JE rozdíl!

2. Četla jsem, jak se nějaká blogerka strašně srdceryvně snažila získat zpátky své spolupracovnice na blogu, které to nejspíš už přestávalo bavit. Škoda, tu poetičnost jí tam trochu kazilo to, že v textu byla snad tisícovka chyb a ona pořád psala něco ve smyslu "měli bychom se snažit dál pracovat," přestože z článku jasně vyplynulo, že všechny to jsou holky.

3. Problém mě/mně. Pro mě to vlastně ani není problém. Tady je jednoduchá pomůcka:

MĚ: používá se ve 2. (koho, čeho) a 4. pádě (koho, co)

MNĚ: používá se ve 3. (komu, čemu) a 6. pádě (o kom, čem)

Ještě je toho spoustu. A právě proto píšu tenhle článek. Chci založit něco, čemu by se dalo říkat odboj proti výše zmiňovaným prznitelům českého jazyka. Základní otázky:

Nesnášíte, když někdo dělá v češtině (jakékoliv) chyby?

Jste vlastenci?


Je jich ještě spoustu. Měli byste zájem? Skvěle. Potom tedy napište do komentářů. Udělá mi to tak velkou radost, že... ten den asi nepřijde xD.

Pokud tedy "umíte psát česky" a máte zájem, chci jen pár věcí: pokud máte blog, dejte si na něj obrázek, který je níže. Pište jákekoliv slohové útvary, skládejte básně, písničky, dělejte betareadera, pište své názory na blogy EmO pIsAtElŮ. Prostě a jednoduše: vyjadřujte lásku ke svému jazyku, protože ho milujete! :)

Pokud vám to dělá trochu problém, ale nejste ani dysgrafik, ani jste se nerozhodli pro temnou stranu (ano, jsou to oni "dětští sebevrazi"), zkuste se zlepšit! Z vlastní vůle studujte pravidla českého jazyka, také si můžete dát ten obrázek na blog a pište, pište, pište! ;)

Pod tento obrázek si na blogu napište důvody, proč jste vstoupili, zkušenosti, odkaz na vlastní tvorbu... ráda si je přečtu, proto vše do komentářů!

Ještě poznámka: nechci tímto článkem říkat, že jsem bez chyby, i já občas napíšu blbost. Ale... ve třinácti na to mám právo, no ne?

Nový design

29. listopadu 2009 v 14:17 | Zebra
Tak, konečně jsem se odhodlala dát sem nový design, jak se blíží zima, tak v o něco studenějších tónech. Zebry zůstávají, a zůstanou, tím si můžete být jistí :D.
Vlastně, dnes jsem změnila design všem svým blogům, takže se to náhlé rozhodnutí vysvětluje xD.
Na okrajích stránky jsem dala stále se opakující nápis ZEBROVINY, taky jsem propadla úchylce úplně vymazat menu a dát ho do Volitelného horního boxu, takže to možná za chvíli provedu i tady.
S tímhle designem nejsem úplně spokojená, ale je to to jediný, k čemu jsem se donutila (a ještě se budu muset dokopat k matice, uf). Za chvíli ho teda asi znovu změním a zkusím nějaký vánoční (to bude zase pecka...)

Vaše
crazy Zebra
 
 

Reklama